Chiny, gruzja, problemy w Chinach, problemy w Gruzji, mężyczźni w Chinach, mężczyźni w Gruzji, prą w Chinach

Co mi właśnie zaświtało…dosłownie

Dziś kolejny raz mieliśmy awarię prądu. Cóż zdarza się najlepszym. Próbowaliśmy to naprawić, ale potrzebna była pomoc kogoś kto zna się na instalacji elektrycznej w tym budynku. Clint poszedł po strażnika z dołu. Ostatnim razem nie był pomocny, ale jako że jest już późno (prawie 23.00) lepszy rydz niż nic, Oczywiście nie pomógł. Od razu, na samym początku, powiedział, że się nie zna i nic nie poradzi.

No i mnie olśniło! dosłownie, bo Clint w końcu udało się włączyć prąd.

W Gruzji problemy z elektryką były na codziennością. Ale spróbuj tylko zapytać kogoś o pomoc (w domyśle „ktosia” rodzaj męski, jak to w Gruzji) od razu znajdzie się specjalista.  Ba! nawet kilku, bo w Gruzji każdy jest „masterem”, „złotą rączką” i zna się na wszystkim. Oczywiście każdy mężczyzna takie o sobie ma mniemanie. Żaden Gruzin nie powie ci „nie wiem” lub „nie umiem”. Oczywiście w wielu przypadkach nie wie i nie umie, ale się nie przyzna.  Doświadczyłam tego sama na przykładzie mieszkania w Akhaltsikhe, braku prądu, powodzi itp.

Tu w Chinach od razu mężczyźni przyznają się, że nie umieją, nie wiedzą, nie znają nikogo kto może pomóc. Czy tak rzeczywiście jest, można powątpiewać, ale dowodów nie ma. A na niekompetencje Gruzinów niestety były i to bolesne 😦

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s